Menu Close

Apie mus

2017 m. balandžio 2 d. įsteigta Scenos meno kritikų asociacija susikūrė iš noro vienyti scenos meno (dramos ir muzikinio teatro, šokio, cirko ir kt.) kritikus, istorikus, teoretikus ir bendruose susitikimuose, konferencijose dalintis patirtimi, užsienio festivaliuose populiarinti Lietuvos teatrą bei skleisti visuomenei žinias apie kitų šalių scenos menų ypatumus ir jų kaitą. Scenos meno kūrėjų asociacijai Lietuvos kultūros ministerija suteikė meno kūrėjų organizacijos statusą.

Tarp Asociacijos tikslų – profesinis narių tobulinimasis, galimybė išreikšti konsoliduotą požiūrį valstybės institucijose, narių delegavimas į įvairias tarybas bei komisijas, galimybė jose teikti pasiūlymus scenos menų klausimais. Be abejo, vienas svarbiausių tikslų – skatinti scenos meno kritiko profesiją ir kelti jos prestižą.

Scenos meno kritikų asociacija buria įvairių kartų ir skonių, įvairiuose miestuose gyvenančius ir dirbančius scenos meno kritikus. Tarp asociacijos narių yra įvairių šalyje teikiamų premijų laureatai, kritikai, rašantys daugiau kaip pusę amžiaus, bet ir tie, kurių pirmas rašinys pasirodė prieš penketą metų. Sąrašas atnaujinamas kasmet, nes narių vis daugėja.