Menu Close

Naujienos

Scenos meno kritikų asociacija leidžia naują knygą

Praėjusiais metais už geriausius kritikos tekstus apdovanojusi Audronę Girdzijauskaitę Scenos meno kritikų asociacija kartu su autore nusprendė pasidalinti per pastaruosius porą metų jos parašytais tekstais knygos „Kovido meto užrašai“ pavidalu.

Teatrologė A. Girdzijauskaitė yra sukaupusi beveik šešiasdešimt profesinės patirties metų. Per šį laiką ji ne tik sukūrė daugybę straipsnių apie Lietuvos ir užsienio teatrą, teatro kūrėjus, kiną, muziką, vizualiuosius menus, poeziją ir poetus, bet ir parašė bei išleido knygas apie Kazimierą Kymantaitę (1983), Joną Jurašą (1995), Aldoną Dvarionaitę (2004), Virginiją Idzelytę (2012), Vitalijų Mazūrą (2015). Teatrologė taip pat yra sukūrusi prisiminimų knygų („Atminties salos“ 2008, „Nutolę balsai“ 2011, „Atminties šuliniai“ 2020).

Jos naujausiame darbe – 2020 m. pradėtame rengti tekstų rinkinyje „Kovido metų užrašai“ – derinama ilgametė meno stebėtojos bei vertintojos patirtis su asmeniniu autorės santykiu su pandemijos akivaizdoje pokyčius išgyvenančiu pasauliu ir menu. Knygoje skleidžiasi Vilniuje gyvenančios ir daugiausiai sostinės meno pasaulį stebinčios A. Girdzijauskaitės santykis su čia vykstančiais kultūros procesais ir pateikiami liudijimai apie vykusias bei tebevystančias kultūrines slinktis.

Knyga skaitytojus pasieks jau šių metų pabaigoje!

 

Knygos leidybą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė